Kredi Kartları ile Altına Yatırım Yapmak

3 Mayıs 2018, 03:03 1.259 görüntülenme

Yatırım araçları içinde güvenli olarak kabul edilen Altın, yatırım amacı ile kullanılan yegane değerli madendir. Yıldan yıla katlanarak artan fiyatı hem tasarruf hem de alış verişlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Alı kullanıldığı yerlerin arasında ise borç verme olarak altın kullanılması ise verilen borcun zamanla değer kayıp etmesini önlemek maksadını taşımaktadır. Altına yatırım yapmak maksadı ile kullanılmasında ise yastık altı bankası devreye girmektedir. Yatırım yapılması kısmında da birikim yapmak bazen zor olmaktadır.

Altına yatırım yapma kısmında birikim yapmanın önünde en büyük engel önce tasarrufun ayrılması sonra ihtiyaçların sıralanması gerekmektedir. Bu koşullar altında altına yatırım yapılması kısmında da aylık olarak gram altın veya çeyrek hatta tam altın alarak kenarda durmasında sıkışıklıkta çıkartılmasında gereken ön hazırlık yapılmış olur. Burada kişilerin kendilerini kontrol etme mekanizmasının olmaması ise yatırım yapılmasının önünde engel olmaktadır. Zorlama modun da yatırım ve birikim yapmak için ise birçok kişi kredi kartına başvurmaktadır. Kredi kartı ile altın alma yoluna giden vatandaşlar, kartın limiti kadar altını 4 taksit halinde alarak kenara atmaktadır. Altın yatırım yapmak kısmında zorluk aşaması bu şekilde baskıya dönüşerek ay sonu kredi kartı ekstrası ile zoraki yatırım yapılması sağlanmaktadır.

Altına yatırım yapmak için kredi kartı ile bankaların sunduğu 4 taksit şansını değerlendirirken kısa vadeli bir altın alıp bozdurma kısmında zarar kaçınılmaz olmaktadır. Burada kredi kartı ile altın alma ince hesaplamasına komisyonlar ve faiz oranları dahil edilmelidir. Bu sayede yapılan yatırımın süresi bir yıldan az olmaz ise maddi kayıp yaşanmadan kazanç sağlanmış olacaktır. Altın yorum ise altının bu güne kadar zarar ettirmediğidir. Bu nedenden dolayı altın yatırım yapmak için en uygun araç olmaktadır. Kredi kartı ile altın alma kısmında ise altın yorumları daha uzun vadeli takip edilmelidir.

 

Altına yatırım yapmak isteyenlerin altın alımında taksit yapan kredi kartları ile yatırım planları kısa vadeli altın alımında altın yorum olarak zarar olmaktadır. Altına taksit yapan kredi kartları komisyon oranları bakılmalı.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.