Kripto Para Düşüşünün Nedeni Belli Oldu

21 Nisan 2018, 23:18 1.483 görüntülenme

Yazılım tabanlı olan ve alt yapısı bakımından madencilik olarak bilinen kazma ile ücretsiz elde edilen kripto paraların üretiminde kullanılan cihazların üstün özelliklere sahip olması gerekmektedir. Kripto para madenciliği için gerekli olan tesis için ise özellikle elektrik faturalarının yüksekliği engel olmaktadır. Bilgisayar donatıları da gene rakipler ile rekabette yer almak için güçlü olmayı gerektiriyor. Bu nedenden dolayı ülkelerin birçoğu tarafından kripto paraların üretilmesine engel olunmaya çalışılmaktadır. Direk engellemek yerine dolaylı yollar ile engelleme yapılmaktadır. Bu engelleme haberleri ile piyasalar direk çöküşe geçmektedir. En küçük bir olumlu haberde ise kripto paralar direk atağa geçmektedir. Tüm bu değişiklikler içinde Dün yapılan açıklama ise birden ilk onda yer alan kripto paralardan 8 tanesi zarar yönüne dönmüştür. Güney Kore ülkeye kazı amaçlı girecek olan teknik cihazların gümrük işlerini zorlaştıracağını açıklaması ile sektör düşüşe geçmiştir. Kripto para borsası değişkenliklere en hızlı cevap veren bir borsadır.

Kripto para engellemesine yönelik yapılan Güney Kore açıklaması sonrasında özellikle küçük coinler Binance borsası başta gelmek üzere kırmızı renge dönüşmüştür. Kripto para borsasının yüzde otuz dokuzunu elinde tutan bitcoin hariç ilk on coin geneli ile düşüş yaşatmıştır. Her ne kadar helal haram tartışmasının hala devam ettiği ülkemizde, Kripto para borsası gene borsa ve döviz yorumları kadar rağbet görmektedir. Bu değer yorumları genel olarak bitcoin üzerinden olmaktadır.

Kripto para değerlerinin artması veya geleceği noktasında her hangi bir kripto para yorumu yapmak erken olmaktadır.  Güney Kore tarafından açıklanmış olan kripto para arama cihazları önlenmesi haberi sonrasında ise EOS haricinde ilk onda yer alan coinler değer kayıp etmiştir.  Değer kayıplarının azaltılması için birçok kripto para yatırımcısı değişik coinler üzerine paralarını dağıtmaktadır. Yüklü miktar kripto parası yapacağını açıklayan kişilerin açıklamaları, kripto parayı destekleyen ülkelerin haberleri birden renklerin yeşile dönüşmesine etki etmektedir. İstanbul menkul kıymetler borsası veya kapalı çarşı altın borsası gibi belli bir tabanı olmayan sistem panik alış ve satışlarına açık bir şekilde hizmet sunmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.