Kripto Para Nedir Haberleri

5 Mayıs 2018, 08:36 1.244 görüntülenme

Dijital para olarak ta bilinen kripto para sanal cüzdanlarda işlem yapılan bir değer olarak düşünen kesimin varlığına karşılık, kripto para borsası ile işlemlerini yaparak Türk kripto para borsaları ile Trük Lirasına çevrilerek bankamatikten Türk Lirası çekilmesi sayesinde kripto dijital para olarak akılda kalması olayı son bulmaktadır.

Kripto Para Nedir?

Kripto para temeli yazılımsal ve güvenli ağlar üzerinden kurulmuş olan ve sistemsel olarak enerji yada sıvı olarak tanımlanmış denetimi mümkün olmayan para birimidir. Yazılımsal ağ olmasının temel amacı güvenli veri depolamasına olanak sağlanmasıdır.  Kriptografi tarafından işlemlerin güvene alınması için oluşturulmuş olan yazılımsal sistemdir.

Kripto Para Güvenli Mi?

Kripto para yazılımsal özellikleri bakımından silinmesi veya kayıp olmasının mümkün olmadığından dolayı sonsuza dek dijital sistem olarak kalmasından dolayı güvenlidir.

Kripto Para Nasıl Alınır

Kripto paraya sahip olmak için borsa içinde hesap açılması gerekmektedir. Yerel kripto para borsa üye kayıt işlemi yapılarak aynı anda cüzdan hesabına sahip olabileceksiniz.

Kripto Para Cüzdanı Nedir

Kripto para cüzdanı bir nevi banka hesabı şeklinde düşünmek yerinde olacaktır. Paranızın yer almış olduğu walet yani cüzdan yazılımın temelinde bulunan saklama yerdir. Sadece size ait olan cüzdan bilgileri güvenle saklanmalıdır.

Kripto Para Borsası Üyelik

Kripto para borsasına üyelik olur iken öncelikle dikkat önemlidir. Bircok kişi kripto para borsasına giriş veya üyelik esnasında bir anlık dalgınlık ile cüzdanının boşalmasına neden olmaktadır. Benzer sitelerin açılması ile borsa sitesine giriş yapmak isteyenler yanlış hesap üzerinden verilerini paylaşarak güvenliklerini ortadan kaldırmakta ve cüzdanın boşalmasına neden olmaktadır.

Kripto para borsası güvenli mi?

Kripto para borsası kayıt işlemi sonrasında veya kayıt sürecinde kimlik bilgileri ile hizmet vermektedir. Bu nedenle sizden kimliğinizin önlü arkalı olarak resmini isterken, fotoğraf istemesi ile güvenliğinizi sağlamaktadır.

Kripto Para Borsası Sahteciliği

Kripto para borsasının benzerleri yapılarak kullanıcıların hesap bilgileri ele geçirilmeye çalışılmaktadır. Burada sisteme dahil olmak için tek borsa adresinin sık kullanılanlara eklenmesi önlem olabilir. Bunun yanında bazen borsalara saldırı yapılabilmektedir. Bu durumlarda borsa Binance almış olduğu önlemler gibi işlemleri kısa süre askıya alabilmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.