Kripto Paraya Yatırım Yapan Kazandı

13 Nisan 2018, 12:31 1.462 görüntülenme

Blockchain tabanlı olarak geliştirilen kriptoparalar borsada yer alan diğer para birimleri gibi Dünya siyasetinden hızla etkilenmektedir. Paranın reel anlamda güvenli olmadığı durumlarda işlem yapıldığı veya gizlenildiği yer olarak ta düşünülebilir. Rusya ve ABD arasında yaşanılan gerilim ekonomi haberleri ile direk bağlantı kurmuştur. Burada gerçekleşen dalgalanma Türkiye saati ile 14 civarlarında başlamıştır. Ekonomi bakımından sinyallerin alındığı yer olarak kripto para piyasası yatırım yapılarak yakından takip edilmelidir. Bu noktada kripto para değerlerinin yüzde kırkını elinde tutan Bıtcoin ise peşinden diğer coinlerin de yukarıya doğru sürüklenmesine neden olmaktadır.

Kripto paraya yatırım yapanlar bu gün yüzde onun üzerinde değer kazanan ölçülerde kar elde etmişlerdir. Ülkemizde her ne kadar kullanım alanı olarak içselleştirilmemiş olan sistem diğer yatırım araçları ile doğru orantılı olarak kazanç sağlatmaktadır. Rusya ve ABD arasında devam eden soğuk savaş ve güç dengesi mücadelesi yapılan açıklamalar ile ekonomi haberleri alanında da ses getirmektedir. Sabah saatlerinde ortaya çıkan gerilim tepkilerini Türkiye saati ile 14-15 arasında belli etmeye başlamıştır. Bu durumun ekonomi üzerinde yarattığı etki yapılacak olan açıklamalar ile daha da artması beklenmektedir. Kripto para piyasasının temel taşı olan Bıtcoin peşinden gelen etheryum ve diğer coinler kısa zamanda yüzde on kazanç sağlatır iken bazı küçük kripto paralar ise yüzde kırklara dayanan kazançları elinde oldukları kişilere bırakmıştır. Bu dalgalanma ekonomi haberleri arasında yer alması ile yatırım fırsatı ortaya çıkmıştır. Gün sonuna kadar süren yükseliş akşam saatlerinde rayına oturmuştur. Küçük dalgalanmalar ile gene anlık al sat yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Ekonomi ve piyasanın nabzını devam eden artışlar belirleyecektir. 14 bin dolar seviyelerine cıkmış olan bitcoin sabah saatlerinde 6800 dolar civarında işlem görürken birden 7000 doları geçerek diğer coinleri peşinden sürüklemiştir.  Ekonomi haberleri ile yapılan açıklamalar sonrasında ise birden yatırım patlaması meydana gelmiş ve yeşil renkli kazanç rakamları kripto para piyasası ile ilgilenenlerde büyük heyecana neden olmuştur.  ABD ve Rusya arasında yapılacak olan yeni açıklamalar ile piyasalar ve diğer paralar güvenli liman olarak kripto para piyasasına katılacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.