Kuyumcu Ekranı Cumhuriyet Altını Fiyatı Bugün

25 Mayıs 2018, 09:47 1.526 görüntülenme

Döviz kurunda yaşanılan dalgalanmadan dolayı altın fiyatları yükselme eğiliminde olmasını sürdürmektedir. Doların Türk Lirası karşısında kazandığı kırılganlığında vermiş olduğu tedirginlik ortamında ve erken seçim atmosferinde kuyumcu ekranları da gene hareketli rakamların yer aldığı gösterge olmaya devam etmektedir. Serbest piyasa ve Kapalıçarşı altın fiyatları üzerinde görülen arz talep eşitsizliği ise altının yönünde seyrin durağandan yükselme yönünde olduğunu göstermektedir. Cumhuriyet altını fiyatı ise yükselmiş olan kuyumcu ekranı cumhuriyet altının fiyatı karşısında sorulan altın fiyatı olarak kalırken, küçük yatırımcı ise çeyrek altın ile yatırım yapma imkanı bulmaktadır. Kuyumcu ekranı cumhuriyet altını fiyatı bugün verileri sabah saatlerinde başlayan dolar dalgalanmasına bağlı olarak gram altın değeri 200 tl olarak takip edilmektedir.

Bugün altın fiyatı kuyumcu ekranlarında özellikle cumhuriyet altını takip edilecek değer olarak gözlenmektedir. Her ne kadar MB tarafından ve Bist100 tarafından doların yükselişini önlemeye yönelik adımlar atılsa da borçlanmadan dolayı dolar almak veya doların fiyatında yükselme olacağı yönünde çıkan haberlere dayanarak vatandaşlar, bir nebze de olsa düşen dolar fiyatı ve düşen altın fiyatını fırsata çevirerek alım yönüne gitmiştir. Yapılmış olan arz talep dengesizliğinde sonrasında doların tekrar yükselmesi ve kur dengesinin bozulmasına bağlı olarak altın fiyatları kuyumcu ekranlarında hareketlenmesine neden olmuştur. Yatırım yapma kısmında ise çeyrek altın ile yatırım yapan kesim uzun süre elinde altını tutma yolunda olan veya yakın süreçte altın borcu ödeyecek olanların yatırım aracı olmaktadır. Burada yaz sezonunda meydana gelen mevsimsel artışta pay sahibi olması ile altın fiyatları yakından takip edilmeye devam etmektedir. Altın fiyatının düşmesi ile talep arz talep dengesi tekrar bozularak özellikle takı yönünden çeyrek altın alınması yolu açılarak kuyumcuların ekranlarında altın fiyatlarının yükselmiş olduğunu yakından takip etmemiz kaçınılmaz olacaktır. Kuyumcu ekranı cumhuriyet altını fiyatı bugün değerleri ise sabah saatlerinde oluşan günlük piyasa yoklaması ile açılmış bulunmaktadır.

Kuyumcu ekranı cumhuriyet altını fiyatı bugün ve çeyrek altın yanında gram altın fiyatları bugün içinde takip edilen değer olmaya devam etmektedir.25.05.2018 tarihli sabah saati altın kuyumcu ekranı altın fiyatı değerleri ise gram altın fiyatı 199.48 tl cumhuriyet altını 1309 tl yarım altın 657 tlden çeyrek altın fiyatı bugün kuyumcu ekranlarında ve serbest piyasada 328 tl’den satılmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.