Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma

5 Mayıs 2018, 22:57 1.020 görüntülenme

Türk toplumunun yatırım aracı olarak görülen altın gerek fiyatından gerekse takı sektöründe başrol  oyuncusu olmasından dolayı tercih edilen değerli madendir. Altın saklaması ve bozdurulması yanında sağladığı dayanıklı yapısı ile tercih edilmeye devam etmektedir. Kağıt para saklanması genelde belli yerlerde olmaktadır. Buraların sıvı veya benzeri maddeler ile temas etmesi saklanılan paranın imhasına neden olmaktadır. Altın ise oksitlenme veya kararma şeklinde bir sorunun meydana gelmemesi neticesinde rahatlıkla saklanabilmektedir. Bir diğer özelliği ise yatırım aracı olarak kullanılmasından ileri gelmektedir. Nakit olarak birikim yapmakta zorlanan kişiler ise baskı sistemi ile kuyumcudan kredi kartı ile altın alma yolunu seçmektedir.

Kuyumcuların sunmuş olduğu taksit sayısının az olması ise yatırım aracına yönelik yapılmış kredi çekiminin ödemesini zorunlu hale getirmektedir. Bu durumda kredi kartı ile altın alınmasında ise detaylı bir inceleme yapılırken bankaların sundukları avantajlarda yakalanmaya çalışılmalıdır. Bazı banka kartları kuyumcu çekimlerin de komisyon almaz iken bazı bankalar ise yüzde 3-4 e ulaşan komisyon almaktadır. Bu durumda da kredi kartı ile altın almak kısmı biraz detaylı analiz edilmesi gerekmektedir. Yatırım amacına yönelik kredi kartı ile altın almak mantıklıdır. Birkaç yıl bozdurmadan durdurmak niyetindeyseniz kredi kartı taksitlendirmesi yöntemi ile başta çeyrek tam veya yarım hatta bilezik almak mantıklı olmaktadır. Burada çekim sayısının 4 hatta 3 olması bile sizlerin yatırım için bir an önce para ayırmanıza ve aylık harcamalarınızı kontrol altına almanız anlamına gelir.

Kuyumcudan kredi kartı ile altın almak için kredi kartınızın ödeme zamanı gelmiş olması sizi zora sokacaktır. Bunun yerine altını farklı bir borç ödeme aracı olarak başka bir kuyumcudan bozdurma yoluna gidilir ise o zaman da nakit kredi arktı nakit çekim komisyonu ile altın alma arasında ki fark değerlendirilmelidir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.