Milli Tank İhalesini O Firma Aldı

25 Nisan 2018, 07:44 1.584 görüntülenme

Milli savunma sanayisinin gelişmesi ve dışa bağımlılıkların ortadan kalkması için gerçekleşmiş olan projeler dikkat çekmektedir. Bu güne kadar birçok proje sadece proje aşamasında kalmış gerekli donanım veya yatırım koşulu olmadığından dolayı başarıyı elde edilememiştir. Hükümet tarafından desteklenmiş olan yerli sanayi ataklarına benzer olarak TSK Altay Tankı ile göz dolduran başarıya elde etmiştir.  Altay tankının seri üretim aşamasına geçilmesine ramak kala güçlendirme çalışmalarının yapılmasına yönelik araştırmalar yapılmıştır. Altay tankı ise aselsan hisse değerleri nasıl etkilenecek. Döviz yorumları ve askeri uzmanların görüşleri hangi yönde olacaktır şeklinde düşüncelerden uzak Altay tankı motor güçlendirme ön anlaşma aşamasına gelinmiştir.

Otokar, FNSS VE BMC tarafından Altay Tankı Motor güçlendirme proje kısmına talip olunmuştur. Altay tankının her hava şartı altında ve her arazi koşulunda kusursuz olarak yer alması bakımından motor gücü performansının en üste çıkartılması hedeflenmektedir. Aselsan hisse değerleri yapılan bu araştırma esnasında nasıl bir tepki verecek. Yapılan şirket incelemeleri sonrasında Aselsan Altay Tankı Motoru güçlendirme taliplerinden BMC üzerinde ön görüşme yapılması kararına ulaşılmıştır BMC ile yapılacak olan ön görüşme ile Altay Tankının güçlü motor performansı ile benzerlerinden üstün özelliklere sahip olması sağlanmaktadır. Borsa yorum tarafından alınan bu kararın tepkisi beklenmektedir. Olumlu gelişmelerde genel olarak aselsan hisse değer kazanmaktadır. Canlı borsa izleme modülleri bakıldığında gene en fazla takip edilen hisse senedi aselsan hisse senedi olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı aselsan borsa yorumcuları gelişmeyi olumlu bulmaktadır.

Bmc tarafından güçlenmiş bir motor ile daha üst performansa sahip olacak olan Altay tankı seri üretim aşamasına geçme noktasında son düzenleme ile gelecek milli yatırımların ve milli sanayinin cesaret vereni olmaktadır. Aselsan hisse senedi ve döviz yorum hakkında verilen görüşler Ytd değildir. Bu nedenle haberlerimiz sadece haber amacı ile oluşturulmaktadır. Yatırım planlarınıza danışmanlık yapmaz.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.