Neden Düştü ?

11 Nisan 2018, 13:14 1.709 görüntülenme

Borsa kırmızı renkli rakamlar ile gösterilen kısım direk olumsuzluk olarak düşünülür. Bu düşünceye birde başına eksi koyulmuş ise işte o zaman neden düştü diye üzülmek gerekir. Bu düşüşler aslında ekonomistlerin fırsat bekledikleri zaman olmaktadır. Burada neden düştü noktasında doğru analiz yapılması düşüşün devam edeceğini veya tekrar toparlanma için sinyallerin alınması gereklidir. Borsa ve döviz kurları üzerinden durumu somutlaştırmak gerekmektedir.

Sağlam ve tutarlı bilgi analizi bu aşamada değer kazanacak olduğunun göstergesi olacaktır. Düşüş yapmış olan bir borsa yatırım aracı nedeni bilindiğinde, tekrar ne zaman tırmanışa geçeceği belli olur. Düşüşün nedenleri borsa ve döviz kuru üzerinde yer alan ayrıntılar ile çözülmesi yerine geniş bir pencereden detaylı bakış ile sağlanmalıdır. Borsa haberleri ile bu pencere sunulmaktadır.  Örnek ile açıklamak gerektiğinde ise borsa değeri 4 TL’den 3.5 TL ye düşmüş olan bir yatırım aracının düştüğü sanılarak alınması sonrasında da zarar edilebilir. Bu aşamada 3.5 TL değer karşılığı olan yatırım aracı 3’e düşebilir tekrar 4 TL veya daha yukarıya da çıkabilir. Bu aşamada neden düştü sorusunun cevabı net bir şekilde bulunmalıdır.

Borsa neden düştü ? Fırsat ve kazancın burada tam olarak sizin yansıtılması için canlı borsa analizleri ile birlikte uzmanların görün dediği noktalar ele alınmalıdır. Spekülatif iniş ve çıkışlardan etkilenmeden borsa içinden kazançlı çıkmak işte uzman bir adresin tarafsız bir şekilde yansıtması ile mümkün olmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.