Önümüzdeki Hafta Altın Fiyatları Ne Olur

14 Mayıs 2018, 00:13 1.006 görüntülenme

Altın yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Elinde altını olanlar ya bankaların açmış oldukları altın hesabı ile değerlerine değer katmakta yada sadece altın olarak elinde bulundurmaktadır. Toplum olarak bankaya para yatırma kısmında faizler caiz mi gibi bir düşünce ne yazık ki yerini korumaktadır. Reel düşünceden uzak mistik düşünceler ile bankaların faizleri üzerinden caiz veya günah bilgisine ulaşılmaktadır. Kolay elden çıkartılması ve direk nakite dönebilmesinden dolayı da bir kesim altın yapmakta ve bu altınları uygun zamanlarda ve ihtiyaç halinde bozdurmaktadır. Önümüzdeki hafta altın fiyatları ne olur diye sürekli olarak altın fiyatlarının yükselmesi beklentileri oluşmaktadır.

Önümüzdeki hafta altın fiyatları ne olur diye merak edenlerin yanında altın üzerinden borcu olanlarda altın fiyatı önümüzdeki hafta veya ayda düşer mi diye beklemektedir. Yakın geçmişte sıçrama yapan altın fiyatı geneli itibari ile birkaç yıldır yükselmiş ve bu yükseliş günümüzde de devam etmektedir. Altın fiyatlarının değerlenmesinde mevsimlik etkilerde belirleyici olmaktadır. Ülkemizde ve çevremizde geneli itibari ile yaz aylarında altın fiyatları hızla yükselerek bir nevi kış uykusundan uyanmaktadır. Burada ana etmen ise düğün, sünnet gibi geleneklerde adet olan altın takmanın meydana gelmesidir. Bu durumda göz önüne alındığında Haziran hatta Mayıs aylarından itibaren Eylül’e kadar devam eden bir altın yükseliş trendi olmaktadır. Altın fiyatı gelecek hafta yükselir mi diye yapılan merakların kısa vadede amacı ise altının takı olarak gidecek olmasıdır.

Altın üzerinden genellikle kapalı çarşı altın fiyatları etkili olmaktadır. Kapalı çarşı altın fiyatları kısmında ise direk borsalar ve çevremizde yaşanılan dalgalanmalar etkili olmaktadır. Kapalı çarşı altın fiyatları da gene önümüzdeki hafta altın fiyatları ne olur diye merak edilen merkezlerin arasında olmakta hatta sahanın asıl oyuncuları burada yer almaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.