Ramazan Bayramı İkramiye Ödeme Tarihleri

2 Haziran 2018, 22:55 1.169 görüntülenme

Emeklilerin gözü kulağı Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi beklenilen 1000 tl bayram ikramiyesi açıklamasında olmaktadır. Bir ay öncesinde gündeme gelen dini bayramlardan önce emeklilere ayrım yapılmadan seyyanen verilmesi gündeme gelen emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi ilk başlarda detaylarından dolayı şüphe ile yaklaşılmıştır. Emeklilere yönelik yapılan hayat şartlarını artırma politikaları içinde ele alınan konu çıkarılmış olan yasa ile her dini bayramlar öncesinde emekliye bin tl bayram ikramiyesi verilmesi şeklinde olmuştur.

Yasal dayanakları oluşturulmuş olan uygulama Ramazan ayı boyunca emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek veya Bayram ikramiyesi hangi tarihlerde verilecek şeklinde merak edilen konular arasında yer almıştır. Emekliler ile birlikte memur emeklileri ve çalışanların Haziran maaşlarının ödenmesi günüde merak edilen konular arasında yer almıştır. Emeklilerin geçim derdinden uzak kalmasının bir nebzede olsa bayramlar sürecince çocuklarına veya torunlarına karşılık elinin bollaşmasını sağlayacak olan bin tl bayram ikramiyesi ödemeleri içinde artık sona gelinmiştir. Bu bağlamda ramazan bayramı ikramiye ödeme tarihleri 2018 ramazan bayramı öncesinde Haziran ayının başından itibaren ödenmeye başlayacaktır.

2018 Ramazan bayramı ikramiye ödeme tarihleri ise emekli sandığı ve bağ kur emeklilerine bayram parası ödemesi  7 Haziranda yapılacaktır. 8 Haziranda da ssk emeklilerine bayram ikramiyesi olarak biner tl ödeme yapılacaktır. Bayram ikramiyeleri yanında  SSK ve Bağkur emeklilerinin Haziran maaşları da 11 12 ve 13 Haziran da ödenecektir. Tahsis numaralarına göre Bayram ikramiyesinden bağımsız maaş ödemesi yapılacaktır. 5,7,9 olanlar 11 Haziran, 1,3,8 olanlar 12 ve 0,2,4,6 olanlar ise 13 Haziranda emekli maaşlarını bayram ikramiyelerinden sonra alacaklardır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.