Ripple (XRP) Coin Nedir Güvenli Mi

24 Mayıs 2018, 22:18 966 görüntülenme

Kripto para dünyasına 2012 yılından itibaren merkezi belli olan para ve ödeme ağı olarak giriş yaptı. Ödeme ağı olarak RippleNet ve kripto para olarak ise Ripple XRP olarak isimlendirildi.  Ledger adı verilmiş olan Blockhain tabanlı defterin şirket tarafından kontrol altında olmasından dolayı Ripple madenciliği yapılmayan coin olarak yer almaktadır. Mevcut coin 99.993.093.880 sayısı ve bunların 38.739.144.847 tanesi dolaşımda yer almaktadır. Ripple coin diğer coinlerden ayrılan özelliği ise belli bir şirket tarafından yönetilmesidir. Bu sayede kripto para içinde yer alan Ripple (XRP) güvenli ödeme kanalı olarak kullanılmaktadır.  Sistemi kullanan bankalar ve diğer aracı kurumların fiziki olarak karşılarında bir muhatap bulabilmesi ise Ripple coin’e duyulan güveni artırmaktadır. XRP coin CEO’su Brad Garlinghouse adı yer almaktadır. Merkezi olan para biriminin farklı merkezlerde ofisleri bulunmaktadır.

Başlıca ofisleri; San Francisco, Londra, New York, Sidney, Hindistan, Lüksemburg, Singapur olmaktadır.

Ripple Neden Avantajlı? Ripple Nasıl Alınır?

Belli bir şirket tarafından yönetilmesinden dolayı güvenli olan para birimi Ripple (XRP); yaşanabilecek olan muhtemel bir aksaklıkta fiziki muhatapların bulunabilmesi. Bu maksatla açılmış olan hizmet ofisleri sayısı yenileri eklenerek artmaktadır. Ripple nasıl alınır kısmında ise madenciliğinin yapılmadığından dolayı maddi değer kısmı olarak spekülatif hareketlerden etkilenmeden aşırı dalgalanmalardan uzak kalmaktadır. 150’ye yakın şirket ve banka tarafından kullanılması gösterilen teknik alt yapıya duyulan güven olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada Akbank, American Express, Santander, UBS gibi önde gelen şirketlerin isimleri yer almaktadır. Sağlamış oldukları güvenli yazılım sayesinde Dünyanın her noktasına 4 saniye gibi bir zamanda güvenli olarak veri aktarımı yapmaktadır. Burada şirket tarafından yapılan açıklamalarda mevcut durumda saniyede 1500 işlem yapılabilen alt yapının saniyede 50 bin veriyi rahatlıkla gönderim yapabileceği belirtilmektedir.

Güncel Ripple Fiyatı Ne Kadar?

Ripple fiyatı üzerinde her hangi bir spekülasyon ile fiyatın aşırı yükselmesi veya düşmesi şeklinde bir durumla karşılaşılması, mevcut şirket tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Burada Ripple (XRP) fiyatının asıl değerini şirketin elinde olan coinlerin tamamını piyasa süremsi sonrasında ortaya çıkacaktır. ”Ripple nereye kadar yükselir” 35 milyar dolarlık kripto para sektöründe ki payı ile 4. Sırada yer almaktadır. Güncel Ripple fiyatı: 24.05.2015 tarihinde 2.98 tl değerinde el değiştirmektedir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.