Secime Kadar Af Çıkar Mı

13 Mayıs 2018, 12:10 843 görüntülenme

Secime Kadar Af Çıkar Mı?

Yaklaşan genel secim öncesinde torba yasa ile çeşitli af kapsamında yasa mecliste ele alınmaya başlanmıştır. Plan ve bütçe komisyonu tarafından hazırlanmış olan torba yasa affı ile birçok maddi ödeme kolaylıkları sağlanması yanında devletin alacaklarını en fazla 18 taksit ile alması gündeme gelmiştir. Her iki ayda bir ödemesi yapılan borçlar bir nevi 36 olarak 3 yıla yayılmıştır. Binlerce kader mahkumu Mecliste görülen yasanın içinde kendilerine de yer ayrılmasını beklemektedir. Secim öncesi af ile gündeme gelen borçların yeniden yapılanması içinde kendileri içinde sevindirici haber beklemektedirler. Hükümet tarafından af çıkma ihtimali üzerinde Başbakan tarafından yapılan açıklamada secime kadar af çıkar mı sorusuna yanıt verilmiştir. Af ne zaman belli olacak mali borçlar ne zaman ertelenecek diye vatandaşlar merakla beklemeye başlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet BAHÇELİ tarafından gündeme getirilen ceza ve tevkif evlerinde tutulan kader mahkumları için af çıkartılması gereklidir. Bu vatandaşlarda bir nebze olsun aileleri ile birlikte yaşamlarına devam etmeleri gerekmektedir. Devletin büyüklüğünü göstermesi bakımından af getirilmesi gereklidir şeklinde açıklamalar yapması sonrasında gözler mecliste görüşülmesine devam edilen torba yasa içinde mahkum affı 2018 yılında olacak mı gibi bir merak ve heyecan uyanmıştır. Secim öncesi af kapsamında yer almak isteyen mahkûmlar bu konuda kendilerinin birden af çıkma ihtimali olmasını beklemeye başlamışlardır. Af ne zaman belli olacak diye haber kaynaklarını takip eden mahkum yakınlarına ise üzen açıklama Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yapılan ceza evlerinde olan vatandaşlara yönelik gündemde seçime kadar af çıkar mı şeklinde bir konunun yer almadığı belirtilmiştir.

Torba yasa ile meclis gündemine devam ederken vatandaşlar yasanın secim öncesi af olarak ne zaman yayınlanacak olduğunu merak etmektedir. Af çıkma ihtimali olan kısımlar geçilmiş affın kesin olarak mecliste yer alması ile torba yasa affı görüşmeleri yapılmaktadır. Burada vatandaşlar haber kaynaklarından veya çeşitli yollar ile ulaşmış oldukları af cıktı haberleri ile direk borç yapılandırma mercilerine gitmektedirler. Fakat buralardan aldıkları yanıt ise olumsuz olmaktadır. Af ne zaman belli olacak ise meclis görüşmelerinin bitmesi beklenmelidir.  Secime kadar af çıkar mı sorusunun ise net hali yasanın meclis görüşmeleri ile tamamlanması gerekmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.