Şok Market Halka Arzını Duyurdu 2018

20 Nisan 2018, 20:16 1.437 görüntülenme

Şok market tarafından daha önceden duyurmuş olduğu açıklamalarına ek olarak bu gün KAP’A açıklama da bulunmuştur. Kap’a yapılan açıklama da 155.05 milyon tl nominal değerli hisse payını halkın alışına sunacağını açıklamıştır. Şok market halka arzını duyurdu 2018 Kap açıklama detayları borsa haberleri adresimizde yayınlanmaya devam etmektedir.

Halka yapılacak olan arza aracılık yapacak olan firma tarafından yapılmış olan açıklama da ise arzın büyüklüğünün en az 2,6 milyar lira olacağını ilan etmişti ve bu ilan devamında şok hisselerini halka arz edilmeye hazırlanılmaktadır. Fiyat için düşünülen değerler ise yüzde 39 hisseyi elinde tutan Gözde Girişim tarafından Kap a açıklama yapılmıştır. Halka arz edilecek olan fiyat aralığı ise 12 tl ile 14.40 tl arasında olacağı düşünülmektedir. Halka açılmayı karar alan ve bu amaç doğrultusunda KAP bilgilendirmesi yapan Şok Market Halka hisselerini satmaya karar vermiştir.

Şok Market halka arz büyüklüğü olarak artırılarak 201,500000 adet hisse payının 578 500 000 adet hissenin talep alınması sonucunda oluşacak olan fiyat üzerinden belirlenecektir.  Şok MARKET AŞ halka arz edilmesi sürecinde gerekli yasal düzenlemeler devam etmektedir. Sermaye piyasa kurulu ile yürütülmekte olan izin süreci sonrasında şok hisse değerleri halkın alımına sunulacaktır. Oluşacak olan fiyat hisse fiyatı olarak kabul edilip şirketin güncel değeri ortaya çıkartılacaktır.

Şok market hisse satışı ile halkın marketi olma yönünde adım atmış bulunmaktadır. Bu nedenle şok market hisse değerlerini ve yeni imkânları halka sunmaktadır. Net bir satış fiyatı olmayan hisse değerleri ise on iki Türk lirası ile on dört Türk lirası kırk kuruş aralığında olması beklenmektedir. Yasal izinlerin alınması ve halka arz konusunda temeller atılmaya başlanılmış ve KAP yani kamu aydınlatma platformuna açıklama yapılmıştır. Şok market satışı ne zaman olacağı ilerleyen tarihlerde belli olacaktır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.