Son Dakika Dolar Serbest Piyasada Kaç Para

23 Mayıs 2018, 02:12 972 görüntülenme

22 Mayıs dolar borsa kapanış fiyatı olarak 4.67 dolaylarında günü tamamlarken asıl dolar hareketlilikleri serbest piyasada işlem görme saati olan 23 Mayıs 01 den sonra hızlı bir yükselme yaparak serbest piyasa içinde doların anlık sıçraması görülmüştür.  Son dakika dolar serbest piyasada kaç para merak edenler ise 01.05 de baktıklarında 4.67 rakamını görürken 01.10 da ise 4.8030 tl değeri ile karşılaşmıştır. Serbest piyasa döviz yorumu kısmında bu kes dolar 5 tl olur mu diye beklenti içine girilmiş durumdadır.

Borsanın kapanış saatinde 4.65 civarında işlem gören dolar 23 Mayıs sabahında da açılış sürprizi ile beklemektedir. Burada dolara bağlı olarak diğer yatırım araçlarının da değer kazanması gündemde olmaktadır. Gram altın son dakika fiyatı ise 200 tl olarak üst sınırı test etmiş durumdadır. Serbest piyasa döviz yorumu kısmında takip edilen bir diğer yatırım aracı ise euro kuru olmaktadır. Son dakika euro fiyatı ise 5.60 tl olarak doların yükselmesinden nasibini almış durumdadır. Dünya genelinde işleyen borsalar içinde işlemleri devam eden döviz kurları hakkında yapılan yorumlarda önce farklı platformlarda yapılan tartışmalarda doların fiyatında görülen bu anormal yükselişin devam edeceği yönünde olmaktadır. Dünya bankaları tarafından yapılacak olan her hangi bir olumsuz açıklama ise doların fiyatının daha hızlı yükselmesi olarak karşımıza çıkacaktır. Diğer taraftan merkez bankasının faiz artırımı ile doların fiyatında düşüş gündemde olacaktır.

Son dakika dolar fiyatı serbest piyasa içinde değerini 4.8 tlye kadar çıkarmasından sonra 4.75 tl olarak test etme sınırında yer almaktadır. 4.80 tl üst sınırının aşılması sonrasında ise doların fiyatı 5 tl şeklinde olması beklenilebilir.23 Mayıs tarihinde dolar fiyatı üzerinde dikkat edilecek olan soruların başında; dolar serbest piyasada kaç para ve serbest piyasa döviz yorumları ile fikir elde edilmeye çalışılması olacaktır. (Haberimiz ytd olarak ele alınmamalı ve yatırım önerisi olarak kabul

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.