Sosyal Medya Hisse Senet Kazandırdı

26 Nisan 2018, 09:57 1.711 görüntülenme

Facebook ve Twıtter hisseleri Ocak- Mart dönemi içinde yapılmış olan değer analizlerinde karlı yatırım hisseleri olarak ortaya çıkmıştır. İlk çeyrek olarak bilinen borsa analiz facebook hisleri 4,8 prim yaparak yatırımcılarına karlı bir çeyrek geçirmelerini sağlamıştı. Twitter de gene Facebook gibi yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. İlk çeyrekte Twitter borsa hisseleri 21,3 artışla yatırımcıların gülen yüzü olmuştur.

Yatırım planları içinde yerel olarak kullanılmayan sosyal medya hisselleri yurt dışı borsaları üzerinden hisse satışlarını yapmaktadır. Canlı borsa izle ile anlık olarak değişen Twitter ve facebook hisse değerleri kazançlı olmaları sayesinde yatırımcıların yeni merkezi olmuştur. Kullanıcı sayılarına ve gerekli olan alt yapı donanımlarına sahip olan iki sosyal medya hesabında kullanıcı sayısında katlanarak artma devam etmektedir. Borsa hisse senedleri olarak ilk 3 aylık karlılık zarar açıklamasın da Twitter ve facebook kazandıran hisse önerileri içinde yer almıştır. 21.3 artış sağlayarak 665 milyon dolara çıkmış olan Twitter kazançlı olmaya devam edecektir. Diğer taraftan sosyal medyanın ilklerinden olan facebook hisse senetleri kazandıran hisse olması bakımından döviz yorum ve hisse önerilerinde olumlu açıklamalara konu olmuştur.  New York Borsasının kapanmasının sonrasında küçükte olsa yatırım Artışı görülen facebook hisseleri 167,36 dolara kadar yükselmesi sonrasında yatırımcısının yüzünü yüzde 4.8 gülümsemeye neden olmuştur. Yapılan analizlerde facebook kullanıcı sayısı da gene 2.2 milyara ulaşmış olduğu ve bu sayının aylık bazda değerlendirilmesi de görülmektedir. Aylık kullanıcı hareketlerine bakıldığında facebook 2.2 milyar kişiye ulaştı.

Facebook ve Twitter hisse önerileri üzerinde takipte olan yabancı yatırımcılar kazançlı olarak borsa oyunları oyna yapmaktadır. Bunun yanında döviz yorumu ve bu yorumların uzman ekonomistler tarafından yapılması gereklidir. Kısa zamanda borsa kazançlı hisse önerileri ile yatırımlar ilk çeyrekte olduğu gibi kişilerin kazanmasına olanak sağlamaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.