Sürpriz Emekli Maaşına Enflasyon Farkı 2018

21 Temmuz 2018, 00:01 311 görüntülenme

Sgk’dan beklenilen müjdeli haber emeklerin memnun edecek şekilde ortaya çıkmıştır. Yapılan sgk emekli maaşı zamları Temmuz 1 itibari ile hesaplanarak 26 Temmuz Perşembe günü yatırılması planlanmaktadır. Temmuz emekli maaşı enflasyon farkları ne zaman yatar veya emekli maaşı Temmuz 2018’de zamlı mı yatacak diye merak konusu olmuştur.

Emekli sandığı ve bağ kur emeklileri de SGK genel merkezinden yapılan açıklama ile zamlı emekli maaşlarını 26 Temmuz 2018 tarihinde alacaktır. Hükümet tarafından emeklilere verilen zam yanında dul, yetim ve malullerinde almış oldukları maaşlara enflasyon farkı ile birlikte ödemeleri içinde bulunduğumuz ay içinde yapılacaktır. Emekli sandığından emekli olan, malul, dul, vazife malulü ve yetim maaşları 2018 de temmuz ayı maaşları ile birlikte zamlı olarak verilecektir. Aylıklarında oluşan fark tutarları da gene temmuz maaşları ile birlikte ödenmesi için bankalara yatırılan emekli maaşları ile birlikte talimat verilmiştir.

Maaşlarını alma şekillerine bağlı olarak temmuz ayı enflasyon farkları dönemlerine bağlı olarak değişmektedir. Maaşlarını aylık olarak alan emekliler Temmuz ayında sadece temmuz ayına ait enflasyon farkını kapsayan emekli maaşı zammı ile birlikte alacaktır. Burada önemli olan ise emekli maaşının Temmuz 2018 den itibaren Temmuz dahil enflasyon farkı ile alması şeklinde olacaktır. Temmuz 2018 emekli maaşı ve malul, dul, yetimlere yönelik olarak maaş farkları ödemesi yapılmaktadır. Maaş farklarını almak isten aylıklı emekliler ise önümüzdeki hafta Perşembe günü emekli maaşları ile birlikte Temmuz 2018 emekli maaşı farklarını alacakta. Emekli maaşı enflasyon farkı toplamı ise 591.133.092.16 tl olarak bankalara ve postaneye yatırılmıştır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.