Suudi Veliaht’tan Şok Eden Açıklama

24 Ekim 2018, 18:44 286 görüntülenme

Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrasında dünya gündeminde adı hızla dillendirilen Suudi Arabistan. Suudi Arabistan veliahtı Selman ise cinayette hedef tahtasına koyulan ki olmuştur. Özel bir tim tara rafından 2 Ekim 2018 tarihinde öldürülen muhalefet yazarı Cemal Kaşıkçı cinayeti üzerinde ise özellikle sırlarla dolu bir araştırma devam etmektedir. Kilit isim olarak yerel işbirlikçinin olması ve bu kişiye ulaşılmaya çalışılması ise cinayette devam eden sırları daha da bilinmez hale getirmektedir. Son araştırmalar ile Cemal Kaşıkçı cinayetinden bir gün önce konsolos çalışanlarının İstanbul Belgrat ormanında resmi konsolosluk aracı ile keşif yaptıkları resimleri ile gündemde yer almıştır.

konsolosluk-keşif-ekibi

                    konsolosluk-keşif-ekibi

Suudi yazarın öldürülmesinde devam eden bir diğer araştırma noktası olarak, büyük elcinin konutunun bahçesinde bulunan su kuyusunun aranması durumu söz konusu olmamıştır. 25 metreden fazla derinliğe sahip olan kuyunun olay yeri ekiplerince incelenmemesinden dolayı itfaiye ekipleri tarafından aranması gerekmiştir. Büyük elcinin konutunda rama izni çıkartan olay yeri inceleme ekiplerine karşı çıkılmıştır. Arama yapacakların listesinde itfaiye ekiplerinin yer almadığını ve nu konu için tekrar izin alınması gerektiği şeklinde karşı konulan Cemal Kaşıkçı cinayeti araştırma ekipleri ise zaman kayıp etmesine neden olmuştur. Gün geçtikçe sis perdesi aralanmaya ve zanlıların yakalanmasına giden yolda ise gündem bu kez Belgrat ormanlarında görülen konsolosluğa ait resmi aracın keşif yaptığı şeklinde yorumlanmıştır. Kuyu krizi ile zaman kazanan Suudi Arabistan konsolosluk aramaları yanında ise emri veren kişi olarak dünya gündeminde Veliaht Prens Selman’ın adı geçmektedir. Selma cinayet sonrasında uzun süre devam eden sessizliğini bu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile yapmış olduğu görüşme ile sonlandırmıştır.

Veliaht Prens Selman’’ Kaşıkçı cinayeti çok açı veren bir olaydır ve bu olay Türkiye ile aramızın bozulmasına neden olmayacaktır. Hem acı hem de haksız’’ şeklinde Kaşıkçı cinayeti hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Selam Bin Abdülaziz ismini kirletemeyeceksiniz. Türkiye’de bir başkan var  Erdoğan. Onunda adını kirletemeyeceksiniz. Burada Suudi Arabistan ile Türkiye iş birliği halindedir ve birliktelik dünyaya örnek olacaktır şeklinde açıklamalarda bulunarak katillerin yakalanıp kısa zamanda cezalandırılacağını belirtmiştir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.