Tam 6,4 Ton Altın Çıktı

22 Nisan 2018, 21:00 1.599 görüntülenme

Cumhurbaşkanımız tarafından geçen yıl yapılmış olan altıların yastık altında çıkartılmasına yönelik çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Ziraat Bankası üzerinden yapılan altın tahvil alımı ve altın kiralama yolları ile 6,4 ton altın yatık altından çıkartıldı. Güncel altın fiyatı nasıl olacak? Altın kapalı çarşı borsasında hangi değerleri alacak? Altın yatırım imkânları nelerdir? Altın alınır mı?

Ekonomi Bakanı tarafından yapılmış olan AA açıklamasında altın tahvil ve tahvile dayalı kiralama ile halkın altınlarını Ziraat bankasına getirildiğini açıklamıştır. İlk alım zamanında 4,4 ton altını vatandaşlarımız bankaya teslim etmiştir. İkincisi sonuçlanan altın kiralama ile ise 2 ton altın devlet güvencesinde yatırım olanağına kavuşmuştur. Bu toplanmış olan altının değeri ise 770 milyon lira olmuştur.26 Mart tarihinde başlamış olan 324 ziraat bankası şubesinde başlayan yatırımın ikinci ayağında 20 Nisan son gün olarak karar alınmıştır. Alınan bu karar doğrultusunda da altınlarını devlete teslim eden 10500 vatandaş 2 ton altını 81 ilde belirlenen ziraat bankası şubelerine güvenle teslim etmiştir. 4 aşamalı olarak yapılacak olan altın tahvili ve tahvile dayalı altın kiralama sayesinde hem vatandaşlar kazanmakta hem de devlet güçlenerek kazanmaktadır. Atıl yani durağan halde bulunan altınlar ekonomin canlanması için kullanılmaktadır. Altın fiyatı ve borsa değerleri özellikle kapalı çarşı borsasında altınların üzerinde yapılan fiyat politikaları bu gelişmeden nasıl etkilenecek? Altın fiyatları düşecek mi?  Merak edilen soruların belli başlı olanlarıdır. Altın tahvil kiralaması ile vatandaşlar belli bir süreliğine altınlarını belirtilen ziraat bankası şubelerine getirip hesaplarına yatırmaktadır. Sonrasında da bu altınlar ile yatırımlar yapılmakta ve mevcut altınların yanında karları da gene vatandaşa verilmektedir. Şimşek tarafından yapılan açıklama da Yüzde 57,9 altına dayalı kira sertifikasına geri kalanında altın tahviline bağlı olduğu yatırım yapılmıştır.

Altın fiyatları ve altın yorumları yapılan döviz yorumları gölgesinde devam etmektedir. Altın fiyatları üzerinde yapılan analizler devam etmektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/