Temmuz Dolar Fiyatı Ne Kadar Oldu

2 Temmuz 2018, 20:37 395 görüntülenme

Temmuz ayının ilk pazartesisin de 2 Temmuz 2018 tarihinde dolar yaz mevsiminin etkisi ile sert duruşunu göstermeye devam etmiştir. Her ne kadar Merkez Bankası faiz artırımı kararları yanında alınmış olan ek önlemler ile dolar 4.60 tl civarlarında düşme eğiliminden kendisini durağan pozisyona almış görünümde haftaya başlamıştır.

Haziran ayı boyunca Türk Lirası karşısında kazanmış olduğu değerleri Temmuz aynın başlaması ile bir nebze olsun eğim terse dönmüş olarak görülmektedir. Burada birçok yatırımcı seçim öncesinde dolardan güvenli liman olarak altına dönüş yapmış olmasından dolayı dolar durağan fiyat seyrini sürdüren bir yapıda Temmuz 2018’ başlangıç yapmıştır. Güne 4.60 Tl karşılık değeri ile başlaması sonrasında Bist işlemleri ile değerini 4.64 seviyelerine çıkmayı başarmıştır. Gün içi dalgalanmalar ile sürekli olarak yatırım yapılması şeklinde sinyaller verdiği düşünülen dolar fiyatı inişli çıkışlı fiyat politikasından dolayı seyrini her an hızlandıran bir eğim ile devam ettirme sinyallerini vermektedir. Burada doların değer kazanmasına neden olan unsurların ortadan kalkması sonrasında yatırım teşvikleri ortaya koyulması ile doların Türk Lirası kuru karşısında kazandığı değerleri geri teslim etme eğiliminde olacağı düşünülmektedir. En büyük koz ise Hükümetin kurulması sonrasında ortaya çıkacak olan yeni kabinle sisteminin ve maliye bakanlığının çalışma verileri ile dolar fiyatına ve faizlere karşılık önlemler alınması beklenebilir.

Dolar fiyatı özellikle dolar yorum uzmanları tarafından anlaşılması zor olan değerleri sunmaktadır. En küçük bir sarsıntıda yıkılan ve devalüasyona meydan veren kırılganlık dönemlerinin geride kaldığını geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu çıkış sonrasında tekrar sert bir şekilde düşmesi ile göstermiştir. Borsa haberleri ise alanda sürekli olarak güncel verileri grafikli olarak sunmakta ve grafiğimiz tüm günü kapsayacak şekilde 2 temmuz 2018 tarihini yansıtmaktadır.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DOST SİTELER

https://hissesenedi.org/

https://hissesenedi.org/category/hisse-senetleri/