Türk Hava Yolları Hisseleri Uçuyor

23 Nisan 2018, 11:07 1.341 görüntülenme

Türk hava yolları hisse senetleri bir yıl içinde 6 tl den 20 tl civarların çıkarak 3 kattan fazla kar sağlanmasına neden olmuştur. Son yapılan açıklamalar ışığında ise ortaklardan olan Arrowstreem Capital THY hisse satışı yaparak değerlerin değişiminde etkili olmuştur. Yüzde 233 hisse değeri kazanmış olan THY hisse senet değerli döviz yorum konuları içinde yatırım yapılan bir karlı hisse olmuştur. .

THY hisse satışını gerçekleştiren Arrowstreet Capital 18.803.793 Türk lirası hisse satış bedeline sahip olmuştur. 993 BİN858 adet pay satışı 18.92 thy hisse değerinden satışını gerçekleştirmiştir. Satış sonrasında ise THY hisse sened payı 5.02 den 4.95 seviyesine düşmüştür. Türk Hava Yolları ülkemizde işlem gören borsalar içinde tercih edilen karlı yatırım olmaya devam etmektedir. Thy bünyesinde bulunan şirket ve yatırımlar ile gün geçtikçe büyümektedir. Güvenli ulaşım imkanları sayesinde yeni hava alanlarına ulaşmak için havalanan THY uçakları aynı şekilde borsa içinde yer alan hisse senetlerinin de havalanmasına neden olmaktadır. THY hisse sened fiyatı bu olumlu gelişmeler ile 6 tl den kısa bir zamanda 20 tl civarına çıkarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştür. Bu kadar kısa bir zamanda THY hisse senet fiyatı nasıl oldu da yükseldi? Borsa, döviz yorum, hisse yorum konularında merak edilen sorunun cevabı şirket tarafından gerçekleştirilmiş olan başarılı işlemler ön plana çıkmaktadır.

Borsa yorumcularının yapmış oldukları açıklamalar doğrultusunda THY hisse senet yorumları yeni bir atağa geçip geçmeyeceği merak uyandırmaktadır. Günlük olarak borsa haberleri yayını yapan adresimiz thy hisse senet ve döviz yorumlarını vermeye devam edecektir. Özellikle yatırımcılarının başarılı olmasını isteyen thy yatırım hisselerinde yüz güldürmeye devam edecek mi? THY hisse düşer mi? THY hisse yükselir mi sorularının döviz yorumları içinde işaretleri verilmeye devam edecektir. Yapılacak her hangi bir yatırım için makalelerimiz yatırım danışmanlığı içinde değerlendirilmemeli ve yapılan yatırımlarda da kendi fikirlerinizin olmasını istemekteyiz. Bu nedenle haberlerimiz tarafsız bir şekilde sizlere iletilmektedir.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.