Ülker Bankaları Dize Getirdi

25 Nisan 2018, 07:38 1.199 görüntülenme

Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı tarafından Hürriyete yapılan röportajda başarı öyküsü ortaya cıktı. Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı tarafından yapılmış olan beyanlarda Yıldız Holding ve bankalar arasında gecen diyaloglardan Şok market halka arzına kadar geniş bir alanda başarıların detayları yer almıştır. Ülker ürünleri ile ülkemizde özellikle gıda sektöründe yer almaktadır. Bunun yanında market sektöründe de yer alan Yıldız Holding 80 fabrikası ile dünya genelinde istihdam sağlamaktadır. Geniş bir coğrafya da hizmet sunan Yıldız Holding kısa vadeli kredileri nasıl uzun vadeli banka kredisine dönüştürmüş olduğunu anlatmaktadır.

Şirketleri tarafından çekilmiş olan kredi sayısının 400 civarında olduğunu belirten Murat Ülker, bu kredilerin zaman aralığı olarak 6 ay ile 12 ay arasında olduğunu bununda neredeyse günde bir kredinin ödemesinin yapılması gerektiğini belirtmiştir. Bununda şirketi için kısa vadede kriz yaratmasının gündeme geleceğinin devam eden zamanlarda da kredilerin geri dönüşünde sıkıntı yaşayabileceğinin ön görüsüne ulaşmıştır. Güneşli havada şemsiye isteyen Yıldız holding yönetim kurulu başkanı Murat Ülker bu hamlesi ile uzun vadeli şirketlerinin önünü açmış durumdadır. 80 fabrikasından 55 tanesinin ülkemizde yer alması ve ek uzantıları sayesinde binlerce kişiye iş imkanı olmaktadır. Kriz başlamadan önce çözüm bulmak isteyen Ülker bankalara görüşme maksadı ile mektup göndererek artık kredilerin mevcut hali ile ödenemeyeceğini belirtmiştir.

Türk bankalarını sıraya dizen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker; bankalar ile yapılan görüşme esnasında kredi sürelerinin uzatılarak 400 kredinin tek kredi şekline dönüşmesinin üzerinde yoğun bir mücadele göstermiştir. Bankalarında anlayışla karşılaması sonrasında ise 4 yıl faiz ödemeli 8 yıl vadeli kredi kullanması yönünde karar verilmiştir. Verilmiş olan karar doğrultusunda Yıldız Holding ve uzantılı olduğu şirketleri üretimlerini devam ederek istihdamın artmasına yardımcı olmaktadır. Şok market hisse satışı ile halka arzının da yer aldığı yazı başarının öyküsüdür.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.