Yatırımda Dev Adım Bölge Hareketlenecek

23 Nisan 2018, 19:48 1.225 görüntülenme

Dolar/ TL kırılganlığı iyi parti seçime girecek mi girmeyecek mi? Haziran 24 tarihli atışmalar gölgesinde ağır sanayi alanları oluşturulmaya devam edilmektedir. Sevindiren haber ise Giresun’dan geldi. Giresin organize sanayi bölgesinde 2. Sinin alt yapılarının yüzde 60 oranında tamamlandığı bildirilmiştir. İşsizlikle mücadele eden yerlerin başında gelen Karadeniz bölgesine hitap edecek olan GİRESUN OSB ile 5 bin kişiye aş iş olacaktır.

Giresun valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI AA haber ajansının muhabirine OSB hakkında detaylı açıklamalarda bulunmuştur. Sadece Giresun kalkınmasında önemli adım olarak düşünmek yetersiz kalacak. Karadeniz bölgesinde önemli merkez olarak kabul edilen Giresun coğrafi konumu ile de dikkat çekmektedir. Giresun hava alanı açılması bölgenin en eski limanın olması gibi etkenler ile direk Rusya ihracat kapısını açmaktadır. Giresun OSB 2.si Bulancak ilçesinde yapılmasına devam edilmektedir. Yıl sonuna kadar alt yapıların tamamlanacak olması hisse yani pay satışlarının devam ettiği belirtilmiştir. Yapılmış olan açıklama doğrultusunda da gene bölge için önemli olan işletmelerin bir kaçının faaliyete başladığı açıklanmıştır. Sadece Giresun’a hitap etmek yerine Ordu ve Trabzon illerinden de talepler gelecektir. Kurulacak olan asıl sanayi kuruluşlarının yan sanayi dalları ise bölgenin top yekun kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Fiskobirlik ile yapılan çalışmalarda fiskobirlikte gene OSB içinde entegre tesisler kurmayı planlamaktadır. Yatırımcılar olarak sadece bölgeyi düşünmek yetersiz kalacak olan Giresun Bulancak OSB denizliden de yatırım talebi almaktadır.

Yer almak için başvuran firmaların hakkında detaylı olarak inceleme yapıldığı açıklamalar arasında yerini almıştır. Farklı iş kollarının aynı Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunacak olması Giresun ve çevresinin kalkınmasında büyük yarar sağlatacaktır. Ekonomi bakımından direk iş sağlaması işsizlikle mücadelede büyük rol oynayacağı yapılan açıklamalar ile vurgulanmıştır. Bölge ekonomisi kalkınma atağını heyecanla beklemektedir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.