Yeni Tosuncuk Vakası mı Yaşanıyor

15 Nisan 2018, 14:48 1.141 görüntülenme

Şirket haberleri gündemine bomba gibi düşen haberler arasından yer alan Tosuncuk vakası sonrasında internet üzerinden para kazanmanın ne kadar zor olduğu ortaya çıkmıştır. Bu alaların ise sen yat siten çalışsın ve para kazan yada para yatır üye topla kazan, yada inek al tavuk al süt sat yumurta topla kar et şeklinde farklı taktikler ile kişilerin kısa zamanda zengin olma hayallerine kavuşma vaatleri geniş kitleler tarafından cevap bulmaktadır. Sonuçta ise dolar veya Euro birikimi ile yurt dışına kaçan kişiler ile hayaller suya düşmektedir. Bu aşamada ise hükümete yapılan yorumlar ile devlet sitelerin incelenmesinde daha hızlı görev yapmaktadır. Şimdi o adreste erime engellendi ve banka hesaplarına tedbir koyuldu. Sen yat reklamlar ile bilgisayarın para kazansın şeklinde emeksiz para kazanma vaadinde bulunan Detay Maxinet hakkında yeni oluşumlar ve adli tedbirler gündeme gelmiştir.

Detay Maxinet kişilerin kullanımında olan bilgisayarları, kişi istekleri doğrultusunda reklam yapmak veya tanıtım yapmak amacı ile kiralamaktadır. Yapılan kiralama işlemi sonrasında ise kişilere belli bir miktarda ücret ödenmektedir. Bir nevi kişisel kullanım bilgisayarlarından güçlü bir beyin yaratılarak para kazanma vaadinde bulunulmuştur. Bu gün alınmış olan borsa haberleri ile bu şirket haberleri hakkında mahkeme kararı ile internet sitesinin kapatılması kararı alınmış ve telekomünikasyon tarafından şirketin internet adresi kapatılmıştır. İlk gelen kişinin kazanç sağladığı devam edenlerden kiralanan paraların üstte olanlara aktarıldığı piramit sistem devlet tarafından mercek altına alınmıştır. Bu doğrultuda şirketin banka hesapları tedbir amacı ile bloke koyulmuştur. İstanbul 4. Sulh ceza hakimliği tarafından alınan karara şirket avukatı itiraz etme hazırlığındadır.

Detay Maxinet İki ortaklı bir şirket olarak kurulmuş ve kısa zamanda da binlerce üyeye ulaşmıştır. Müfettişler tarafından yapılan inceleme sonuçlarına bakıldığında ise 18350 kişinin sistemde olduğu ve 16 milyonun üzerinde para toplandığının bu paraların 5,6 milyonunun ise dağıtıldığı anlaşılmaktadır. Gün geçtikçe artan üye sayınsa bakıldığında şirketin kısa zamanda kar vaadinde nasıl ilerlediği gözler önüne serilmektedir. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda ise devlete vergilerin verildiği ve sistemde bulunanların ise alacaklarının ödendiği belirtilmektedir. Ekonomi bakımından ise korumaya alınan dolar ve euro’lar ise itirazlar sonucunda kimin olacağına karar verilecektir.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.